۱۳۹۸ جمعه ۱ شهريور | Friday 23 August 2019
 
   
  تاریخچه و شیوه دریافت نشریه ویژه الموت

شماره۶ اقلیم چهارم، منتشر می شود .
جدیدترین شماره فصلنامه فرهنگی، ادبی، اجتماعی الموت از۲۹اسفند۱۳۹۶ در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.
بار دیگر تلاش علاقه مندان فرهنگ منطقه الموت به بار نشست و شماره جدید نشریه اقلیم چهارم با مطالب جذاب و تصاویر زیبایی که نشانگر جریان زندگی مردم این سرزمین است، آماده ارائه به مشتاقان و فعالان حرکت در مسیر توسعه فرهنگی این منطقه ی کهن تاریخی از ایران زمین گردید.

در شماره ۶نشریه اقلیم چهارم،اسفند۹۶

✳️درباره "چرخش فرهنگی و توسعه فرهنگی" به قلم سردبیر نشریه اقلیم چهارم می خوانیم.

✳️گزارش های پژوهشی و اجتماعی درباره باورها ی مردم در منطقه الموت ‌ونیز "عارف قزوینی در مورد مراغی ها چه می گوید؟" و "آسیب شناسی درآمد شهرداری در شهرهای کوچک" را می خوانیم.

✳️در این شماره "به استقبال نوروز" می رویم و یادداشتهایی درباره  "گردشگری لگام گسیخته" میخوانیم.

تصاویری از "مهربانی" مردم الموت و نیز ، "یافته های کتابخانه قلعه الموت-هفت باب" و تصویر نابی از “بارگاه حضرت ابوالفضل" در این شماره به علاقه مندان عرضه می شود.

✳️همچنین در این شماره اشعار، روایت‌ها و داستان های محلی از عاشقانه ها  و روابط بین فردی و‌اجتماعی مردم الموت را می خوانیم.

 

 

 

شماره 5 اقلیم چهارم، نشریه ویژه الموت منتشر می شود.

به گزارش سایت الموت من،بار دیگر تلاش علاقه مندان فرهنگ منطقه الموت به بار نشست و شماره جدید نشریه اقلیم چهارم با تصاویری از جریان زندگی و سرزمین بسیار زیبای الموت آماده ارائه به مشتاقان حرکت در مسیر توسعه فرهنگی این منطقه ی تاریخی-فرهنگی از ایران زمین گردید.

✳️در شماره شهریور 96 اقلیم چهارم، نوشتار نخست را با عنوان " ظرفیت های محلی؛ گامی در مسیر توسعه پایدار" به قلم معصومه وهابی، سردبیر نشریه اقلیم چهارم می خوانیم.

✳️در این شماره گزارش های پژوهشی از "نواهای فولکلوریک الموت" ، " روایتی دیگر از عزیز و نگار" و "الفبای پارسی و آوانگار مراغی" را می خوانیم.

✳️دیگر مطالب این شماره در حوزه تاریخ و جغرافیای اقلیم الموت شامل عناوین زیر است:
"پیر دل آگاه" ، "بازیابی منابع طبیعی" ، "الموت منطقه حفاظت شده"، "یافته های کتابخانه قلعه الموت" و "داستان سعدالسلطان"

✳️همچنین در این شماره روایت‌ها و داستان های محلی با عنوان "کل و کوهستان" ، "سفره مامور" ، "باغ های هرانک" و نیز اشعاری با عنوان "گره نگاه" و "عمرشب" می خوانیم.

شماره 5 نشریه اقلیم چهارم - ویژه الموت، از 25 شهریور 1396 در دسترس علاقه مندان فرهنگ و تاریخ الموت قرار می گیرد.

برای دریافت نشریه اقلیم چهارم در تهران با شماره تلفن 0912605210
 در قزوین باستار نظری09127874537
و اقای چنگیز امامقلی09123825389
تماس حاصل فرمایید.

 
اقلیم چهارم آمده تا با ثبت و مستندسازی میراث فرهنگی این منطقه به تقویت بنیان های فرهنگی الموت کمک نماید، در این مسیر ثبت تاریخ شفاهی، مشاهدات عینی، دانش و مهارت های بومی، آیین ها و سنت های پایدار محلی را در دستور کار خود دارد.
این نشریه به هیچ جریان سیاسی وابسته نیست و بدون داشتن بودجه و تحریریه مستقر، فقط با کمک فناوری های مخابراتی و رسانه ای و البته با همت عالی صاحبان فکر و قلم الموت تا کنون کار کرده است و توانسته 5 شماره نشریه ادبی، تاریخی و فرهنگی منتشر نماید.

به گزارش سایت الموت من ،چهارمین شماره اقلیم چهارم - ویژه الموت اقلیم چهارم برای چهارمین بار از15مردادماه 94 وارد عرصه مجازی می شود. یکبار دیگر تلاش صاحبان قلم وعلاقه مندان به فرهنگ منطقه الموت به بار نشست و این نشریه الکترونیکی آماده اراءه به خیل عظیم مشتاقان حرکت در مسیر توسعه فرهنگی این منطقه تاریخی-فرهنگی از ایران زمین است.

در این شماره علاوه بر سرمقاله، پژوهشی درباره درختان مقدس الموت، میراث معنوی گنجینه مانا، تبار رشوندی کوچک جنگلی، بیدل بادشتی، زیبای خفته ی الموت، اطلاعات جالب و خواندنی درباره گونه های نادر جانوری الموت از جمله گراز و دارکوب سرسرخ، دیلمستان کجاست؟، آشتی انسان و طبیعت، گفت وگو درمه "فیلمی از مستندساز مشهور ایرانی درباره الموت"، داستان های کوتاه و اشعاری درباره باورهای بومی و محلی مردم الموت و همچنین نظراتی درباره نشریه که از سوی خوانندگان رسیده، منتشر شده است. گفتنی است نخستین شماره اقلیم چهارم دراسفند1392، شماره2 آن در مرداد 1393و شماره3 این نشریه در اسفند 1393مورد استقبال وسیع اهالی عرصه فرهنگ و دوستداران قلم قرار گرفت.و برای دریافت نسخه های پرینت شده آن با تلفن 09126052106تماس حاصل فرمایید.

 

 

سومین شماره اقلیم چهارم منتشر شد 

اقلیم چهارم درپایان نخستین سال تلاش، سومین شماره خود را منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی گروه تور کتاب  این نشریه الکترونیکی حاصل فعالیت داوطلبانه گروه تورکتاب و فرهنگ دوستان الموت است که با رویکردی فرهنگی ، اجتماعی ، ادبی و تاریخی از نظر علاقمندان می گذرد.

اقلیم چهارم دراین شماره با سرمقاله ای با عنوان "الموت و نهاد های مدنی و فعالیت های محلی"، گزارشی درباره نواها و آواهای الموت، کنایات و تشبیهاتی از کتاب مجمل رشوند، لغت نامه گلنا،گفت وگویی با مدیر نشر آموت، "الموت حلقه زرین مطالعات عصرآهن" چکیده ای از نتایج کاوش های باستان شناسی الموت، اشعار و داستان های کوتاه و یک گزارش تصویری جریان زندگی و برخی باورهای مردم الموت در گذشته را بیان می دارد.

 اقلیم چهارم در این شماره همچنین با معرفی امامزاده های الموت غربی وارایه یک گزارش از محیط زیست الموت ، گفت وگویی با یکی از فعالان اجتماعی الموت انجام داده که در آن به بیان دغدغه های مشتاقان فعالیت های جمعی می پردازد. 

گفتنی است نخستین شماره اقلیم چهارم در اسفند ماه 1392و شماره 2 آن در مردادماه 1393منتشر شد که مورد اقبال وسیع اهالی عرصه قلم و دوستداران فرهنگ این مرز و بوم قرار گرفت.  

  برای دریافت نسخه های پرینت شده آن با شماره تلفن09126052106 تماس حاصل فرمایید.

 

 جهت دریافت نسخه کاغذی و چاپ شده شماره اول و دوم نشریه  اقلیم چهارم درخواست خود را از طریق فرم ارسال نظر انتهای همین صفحه ارسال نمائید

در این شماره که به معرفی پیشینه و هویت فرهنگی، اجتماعی و ادبی این سرزمین کهن می پردازد علاوه بر ارائه گزارش فعالیت های تور کتاب و برنامه های آینده این گروه، گزارش های پژوهشی اجتماعی و تاریخی درباره صنایع دستی و انواع فعالیت ها، گویش مراقی و نیز شاهرود الموت منتشر شده است.

همچنین ضرب المثل ها، داستان های بومی و بعضا فولکلوریک درباره آداب و شیوه های رفتارهای مردم روستایی از گوشه و کنار روستاهای الموت بزرگ در این نشریه مطرح شده است.

معرفی بخشی از امامزادگان الموت، یاددادشت هایی درباره راه های ارتباطی، محیط زیست و ورود تلفن به الموت از دیگر مطالب منتشر شده در این شماره است.

گفتنی است نخستین شماره اقلیم چهارم در اواخر اسفند ماه 1392 منتشر شد که مورد اقبال وسیع اهالی عرصه قلم و دوستداران فرهنگ این مرز و بوم قرار گرفت.

برای دریافت نسخه الکترونیکی نشریه اقلیم چهارم، از23مرداد ماه به وبلاگ تور کتاب با نشانی http://booktour.blogfa.com مراجعه فرمایید.

علاقه مندان به ادامه انتشار نشریه و مشارکت در تولید محتوای قلمی و تصویری اقلیم چهارم و همچنین برای کمک به تهیه نسخه های پرینت شده نشریه، برای خود و یا روستاهای الموت، می توانند با درج پیام در وبلاگ بزم جولادک، تور کتاب و یا با شماره تلفن 09126052106 با ما تماس حاصل فرمایند.

با ارایه نظرات خود ما را در هرچه بهتر شدن نشریه یاری فرمایید

 

 نشریه اقلیم چهارم  منتشر شد

عیدی گروه تور کتاب به مردم الموت

نشریه الکترونیکی اقلیم چهارم ویژه الموت، ارگان گروه تور کتاب وارد عرصه مجازی شد.

ین نشریه الکترونیکی که در 64 صفحه و با سردبیری اسماعیل آزادی و همکاری اهالی قلم الموت و دوستداران این خطه در عرصه سایبر منتشر می شود به معرفی پیشینه و هویت فرهنگی، اجتماعی و ادبی این سرزمین کهن می پردازد.
در اقلیم چهارم که هر 4 ماه یکبار منتشر می شود معصومه وهابی جولادی، در نقش معاون سردبیر، مدیریت اجرایی نشریه را برعهده دارد و دبیری گروه عکس با سجاد پیشدادی و همچنین روابط عمومی نشریه با مهین ناصری و حمید محمدی است.
این شماره اقلیم چهارم با نوشتارها و عکس هایی (به ترتیب الفبا) از الهام اریس، کیوان پورفلاح، سیدنجم الدین حسینی، حشمت الله خیری، سعید درگی، امان رحیمی، علی رشوند، صادق رنجبر، شهربانو سلیمانی، سیدعلی شهروزی، پانیک شهریاری، شیرزاد طاهری، محمدصادق قورچی بیگی، ایرج کاظمی ورکی، محمد کیا الیاسی، عنایت الله مجیدی، محمد محمودی، علی محمد مرادی، محمد حسین معتمدراد، صادق منصوری، علی اصغر میرزایی، محمد الموتی، مرتضی وثوق و معصومه وهابی منتشر شده است.

تامین هزینه های تولید محتوا، طراحی و صفحه بندی اقلیم چهارم با نویسندگان آن بوده است .
برای دریافت نسخه الکترونیکی نشریه اقلیم چهارم، از 29 اسفند ماه به وبلاگ تور کتاب با نشانیhttp://booktour.blogfa.com مراجعه فرمایید.

 همچنین علاقه مندان به ادامه انتشار نشریه و مشارکت در تولید محتوای قلمی و تصویری اقلیم چهارم و همچنین برای کمک به تهیه نسخه های پرینت شده نشریه، برای روستا های الموت، می توانند با درج پیام در وبلاگ تور کتاب و یا با شماره تلفن 09126052106 با ما تماس حاصل فرمایند.

با ارایه نظرات خود ما را در هرچه بهتر شدن نشریه یاری فرمایید.

ا

 

به گزارش سایت الموت من به نقل از خانم وهابی :

نخستین نشست اعضای تور کتاب با اهالی قلم و فعالان اجتماعی الموت به منظور انتشار یک نشریه الکترونیکی، روز بیستم دی ماه  با میزبانی محمد قورچی بیگی مدیر مدارس غیر انتفاعی فرهنگ درکرج با حضور اسماعیل آزادی، علی اکبر باقری، سید نجم الدین حسینی، علیرضا حیدری، حشمت الله خیری، علی رشوند، فراز سیگارودی، سیدعلی شهروزی، شیرزاد طاهری، مهرداد فلاح دهکی، محمدصادق قورچی بیگی، محمد قورچی بیگی، ایرج کاظمی ورکی، علی کوچنانی، علی مجیدی، حمید محمدی، مهین ناصری، صادق منصوری،علیرضا یونسی و معصومه وهابی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی تور کتاب، این نشست که با هدف برنامه ریزی برای راه اندازی و انتشار نشریه الکترونیکی طراحی شده بود با خوش آمد گویی و معارفه حاضران آغاز شد و پس از آن معصومه وهابی با ارایه ی گزارش مبسوطی از طریق پاور پوینت، چکیده ای از فعالیت های تور کتاب را برشمرد و به ضرورت انتشار یک نشریه اشاره کرد که در این راستا از سوی حاضران پیشنهادات کلی برای ادامه فعالیت های تور کتاب، دعوت از نویسندگان، برگزاری نمایشگاه فرهنگی، ارایه کتاب های الموت و...مطرح شد .

 پس از آن نشست وارد دستور شد و اسماعیل آزادی با طرح موارد دستور، به نظرخواهی از حاضران درباره  نام، رویکرد، بستر و دوره انتشار و همچنین هیات امنا، شورای نویسندگان و هیات اجرایی پرداخت که درباره نام  و مشی نشریه الکترونیکی الموت پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد: 

نام نشریه کلیشه ای نباشد، ترجیحا یک کلمه ای و دارای بار مفهومی و موجز باشد اگر بتوان براساس ادبیات داستانی منطقه الموت انتخاب شود مطلوبتر است در نهایت قرار شد نام های پیشنهادی از سوی حاضران، حداکثر تا هفته آینده به نشانی وبلاگ و یا ایمیل تور کتاب ارسال  شود.

همچنین بر اساس تبادل نظرهای  صورت گرفته مقرر شد  این نشریه مخاطب محور بوده  تا بتواند به حفظ فرهنگ سنتی و کلاسیک منطقه کمک کند. از این رو مشی نشریه  فرهنگی – ادبی – تاریخی و اجتماعی تعریف گردید که بصورت فصلنامه به انتشار در خواهد آمد. در این نشست ساختار و سازمان نشریه به شرح زیر تعیین گردید:

نام نشریه : ..... در شرف انتخاب

هیات امنا : اسماعیل آزادی، محمد الموتی، علی اکبر باقری، سید نجم الدین حسینی، علیرضا حیدری، حشمت الله خیری، علی رشوند، امان رحیمی، فراز سیگارودی، سیدعلی شهروزی، شیرزاد طاهری، مهرداد فلاح دهکی، محمدصادق قورچی بیگی، محمد قورچی بیگی، ایرج کاظمی ورکی، علی کوچنانی، علی مجیدی، حمید محمدی، مهین ناصری، صادق منصوری،علیرضا یونسی،  معصومه وهابی

 نویسندگان :  فرشید اسکندری، محمد الموتی،علی اکبر باقری، علیرضا حیدری، امان رحیمی،  سید نجم الدین حسینی، حشمت الله خیری، فراز سیگارودی، سید علی شهروزی، علی رشوند، محمد صادق قورچی بیگی، ایرج کاظمی، علی کوچنانی، عنایت الله مجیدی، علیرضا یونسی،  مهرداد فلاح (خبر)

سردبیر: اسماعیل آزادی

معاون اجرایی سردبیر: معصومه وهابی

دبیرگروه تاریخ : ایرج کاظمی ورکی

دبیر گروه شعر : علی کوچنانی

دبیر گروه اجتماعی : سید علی شهروزی

دبیر گروه آموزش: نجم الدین حسینی

دبیرگروه ادبیات مجازی : شیرزاد طاهری

 دبیر گروه عکس:  سجاد پیشدادی

 روابط عمومی :  مهین ناصری، حمید محمدی

  انتشار

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده نخستین شماره نشریه به مناسبت نوروز و در قطع A4تهیه و در عرصه مجازی منتشر خواهد شد. گفتنی است که این نسخه قابلیت پرینت نیز دارد.

  براساس این گزارش اعلام می گردد، گروه همواره آمادگی دارد پذیرای اهالی فرهنگ و حامیان انتشار نشریه باشد و به طرح دیدگاه های  فرهنگی با محوریت الموت بپردازد از این رو عزیزان اهل فرهنگ و قلم می توانند در صورت تمایل مطالب خود را به نشانی اینترنتی booktour2@gmail.com به همراه یک عکس و رزومه کوتاهی از نویسنده ارسال فرمایند.
نظرات :
شمس الدین رجبی :
با سلام وتحیت یشایش انتشار ،نشریه الکترونیکی را به همه عوامل اجریی و شرکت کننده در این نشست تبریک وتهمیت عرض می نمایم و برای همه اساتید بزرگوار آرزوی موفقیت مینمایم.
شمس الدین رجبی :
سلام پیشاپیش صمیمانه تبریک میگم
سید نجم الدین :
با سلام از گرارش جامعی که تهیه نمودید کمال تشکر را دارم امیدوارم بتوانیم با تولید نشریه به ارتقا و گسترش سطح فرهنگی منطقه کمک نماییم.
عليرضا يونسي :
سلام اميدوارم نام الموت والموتيهاي عزيز بيش از پيش در ايران سرفراز وعزيز شنيده وبرده شود به اميد روزهاي شاد ومسرور براي تمامي هموطنان عزيز علي الخصوص الموتيهاي اصيل
پیمان مسعودی (دریاچه اُوان) :
با سلام و خسته نباشید به شما بزرگواران امیدوارم هر عملی که صورت میگیرد باعث پیشرفت الموت در منطقه باشین
الموتی :
سلام به همه دوستان و مدیر وبلاگ الموت من ضمن عرض خسته نباشید به همه دست‌اندرکاران در فرهنگ الموت، باید عرض کنم که کاری بسیار ارزنده است. خداوند به همه شما و خانواده محترمتان سلامتی دهد. این کار، کار نویی است در منطقه الموت. امیدوارم که مسئولین منطقه هم حمایت کنند. برای شناساندن الموت و فرهنگ قشنگ الموت، هرچه تلاش کنیم باز کم است. نشریه شما انشاءالله که هر چه سریعتر پا بگیرد و این شروع کاری بزرگتر با نشریاتی متفاوت باشد، انشاءاله
ایران :
درود ........... بسیار عالی ..... ولی ای کاش این نشریه به صورت هفته نامه یا ماهنامه در قزوین به صورت کاغذ منتشر می شد و هم در فضای مجازی ..... !!!
دوستداران تالش ( آستارا ) :
بررسی تطبیقی زبانهای تالشی و تاتی استان قزوین ... زبان تالشی آستارا ، زبان تاتی تاکستان ، سگز آباد ، ابراهیم آباد ، اردبیلک http://www.talesh-iran.blogfa.com/cat-46.aspx
داوود قندی :
با درود وسلام و عرض خسته نباشید واقعا کار بزرگی است خدا قوت امیدوارم همگی موفق باشید
ح-خیری :
با سلام ، خبر بسیار خوب و خوشی در آستانه سال نو برای اهالی قلم و دوستاداران الموتی بود و امیدوارم که با مشارکت وسیع دوستان صاحب نظر ، این نشریه بتواند در رشد و همگرایی فرهنگی منطقه موثر باشد.
کوچنانی :
:با سلام. در شعر عقاب الموت اقای علی کوچنانی بعد از خط سوم مصرع " تیری از چله ی کمان گریخت " از قلم افتاده است. لطفا اصلاح شود. با تشکر
معصومه وهابی جولادی :
با سلام واحترام سپاس از اظهار لطف شما و اطلاع رسانی دقیق درباره مجله الکترونیکی اقلیم چهارم. در ضمن این امکان فراهم است که شماره 1 و 2 این مجله در اختیار علاقه مندان قرار گیرد. کسانی که تمایل دارند نسخه کاغذی مجله را داشته باشند از طریق همین سایت می توانند درخواست دهند
درگاهی :
سلام وخسته نباشید خدمت کلیه عزیزانی که برای اعطلای فرهنگ الموت قدم بر می دارند وباتشکر ویژه از سایت الموت من که از کاربران همیشگی آن هستم و خوشحالم که توانستم اقلیم چهارم را از طریق این سایت معتبر الموتی دانلود کنم. عزیزان دست اندرکار نشریه چند نقد دارم که اگر این نوشته من را در این قسمت نظرات بگذارید ممنون خواهم شد اول اینکه وقتی شماره 2 نشریه را خواندم در صفحه 55در قسمتی به فعالانی که در انتشار کمک کرده بودند نامها را احساس کردم گزینشی درج کرده اید نامی را چند بار قید کرده اید و نامی را اصلا بیان نکرده اید البته این برای من خواننده زیاد مهم نیست ولی فکر میکنم با این تغییر نگرش از شماره اول تا شماره دوم ،خواننده به این نتیجه میرسدکه شما در نشریه نیز در حال پیمودن همان راه دوستان گذشته در فعالیتهای الموت را پیش گرفته اید همان منیتها که اصلا چیز خوبی نیست دوم اینکه یکی از دوستان دانلود نشریه را از طریق وبلاگ تور کتاب انجام داده و با مشکلی مانند زمان زیاد دانلود مواجه گردیده که بنده ایشان را به دانلود از این سایت راهنمائی کردم چرا دانلود از طریق تور کتاب از همین لینک الموت من استفاده نمی کند که برای کاربر راحت تر باشد؟ و در پایان تشکر از شما لطفا این پیام را منتشر کنید
مدیریت سایت :
کابرگرامی جناب آقای درگاهی باسپاس و تشکر از شما بسیار خرسندیم که خوانندگانی همانند شما ما را رصد می کنند.کاربر عزیز سایت الموت من کلا تمامی نظرات را که هاوی مطالب توهین آمیز به اشخاص و گروهها نباشد و نظرات غیر سیاسی (به جهت عدم وابستگی سایت به حزب یا گروههای سیاسی) را حتما در معرض دید کاربران خود قرار میدهد در زمینه انتقادات شما به نشریه نیز در صورت دریافت پاسخ از دوستان حتما در همین قسمت منتشر خواهیم کرد. در ضمن خوشحال خواهیم شد که اطلاعات دقیقتر از خود برای ما ارسال نمائید تا از شما بابت حضور در جلسات دعوت به عمل آید تا از نقطه نظرات شما بیشتر استفاده گردد
حسینی :
با سلام خدا را شکرکه تلاش و همت بی ریای عزیزان در نشریه شماره دو اقلیم چهارم نتیجه داد و موجب شادی فرهنگدوستان الموت شد. انتشار شماره دوم نشانگر پشتکار و علاقه به استمرار این فعالیت است و این امید را در دل الموتی های عزیز ایجاد می کند که دل نوشته های خود را برای اقلیم چهارم ارسال کنند. منتظرانتشار شماره های بعدی مجله هستیم.
اقلیم چهارم :
از کوزه همان تراود که در اوست تور کتاب و اقلیم چهارم به عنوان یک فعالیت اجتماعی و فرهنگی داوطلبانه، با استقبال سطوح مختلف ورویکردها و نقد های مثبت و پیشرو مواجه بوده است وهمواره از دیدگاه ها و نقطه نظرات این عزیزان استفاده کرده ایم. هرچند صادقانه باید بگوییم که در این وادی گاهی نیز با واکنش های غرض آلود و بی بنیان نیزمواجه بوده ایم . البته مدعی نیستیم که نشریه اقلیم چهارم و فعالیت های تور کتاب بی عیب و نقص است اما بر این باوریم که برای تعهد فرهنگی که برگزیده ایم، کم نگذاریم وتا کنون نیزهر آن چه درتوشه داشته ایم در طبق اخلاص، قلمی وعملی کرده ایم و درعین حال همواره مشتاقانه دست مشارکت به سوی فعالان عرصه فرهنگ دراز کرده و سپاسگزار کمک آنها بوده وهستیم. هرچند همراهان ما نسبت به پتانسیل های فرهنگی الموت بسیاراندک است که از این بابت متاسفیم. واما پاسخ به یک پیام غیر دوستانه ! باسپاس ازریزبینی غرض آلود دوست عزیزی که خود را با نام مستعاردرگاهی معرفی کرده اند باید بگوییم انچه خانم و یا اقای درگاهی( که، تا زمان اعلام نام کامل و نشانی، نامی جعلی به شمار می رود) به عنوان نقد مطرح کرده اند، اصلا نقد نیست چرا که نه تنها هیچ آموزه مثبتی درآن وجود ندارد بلکه بهترین مصداق غرض ورزی نسبت به کسانی است که با همت و بی منت برای اقلیم چهارم و فرهنگ الموت کارکرده اند . گفتنی است که ما چند بار کامنت پرازغلط املایی و ویرایشی ایشان را خواندیم اما نفهمیدیم "منیت" درکجای کارهمکاران اقلیم چهارم و تغییر نگرش درکجا بوده است. البته ما از کنار این گونه رویکردهای غیر دوستانه می گذریم و..... اما در عین حال اگرنامی ازهمکاران و همراهان ما در نشریه اقلیم چهارم ازقلم افتاده است بیان بفرمایند چرا که اگرچنین باشد قطعا جبران کرده و پوزش خواهیم خواست. نکته بعد این که نویسنده محترم کامنت، توصیه کرده اند : به دلیل کند بودن دانلود دومین شماره اقلیم چهارم دروبلاگ تور کتاب، این نشریه را از سایت الموت من دانلود کنند . در پاسخ باید گفت: دوستانی که می خواهند اقلیم چهارم را از وبلاگ تور کتاب دانلود کنند روند کار به گونه ای است که بطور خودکار به سایت الموت من وصل می شوند. درواقع مشکل کندی مربوط به سنگین بودن فایل مجله است که نسخه سبک اقلیم چهارم را تهیه کرده وبرای مدیرمحترم سایت الموت من ارسال کرده ایم. درپایان باسپاس از شما و مدیر محترم سایت الموت من که امکان درج نقد مخاطبان عزیز را فراهم ساخته اند.
م -درگاهی :
باسلام به عزیزانی که در نشریه اقلیم چهارم فعالیت مینمایند. باید عرض کنم که من یک نقد به این فعالیت داشتم که عنوان کردم و امید نداشتم که شما دوستان ،اگر هم من کم سواد در نوشتن پیام بودم ،آن را به رخ اینجانب بزنید و ما را در واقع با کلمات خود بکوبید. من شنیده بودم که دوستان در فعالیتهای فرهنگی درجه تحمل بالیی دارند و تصور نمی کردم که به کنایه شما ،من بیسواد اینگونه شما را برافروخته باشم باز هم اگر توهینی بود پوزش می خواهم ولیکن پاسخ شما را زیاد منطقی نمی دانم اگر اجازه دهید من ایمیل خود را ارسال میکنم تا با هم بیشتر در ارتباط باشیم. درضمن بیان جعلی برای بنده نیز زیاد زیبنده شما نیست چرا که در الموت با همین نامهای کوچک و فامیلیها یکدیگر را میشناسند و من چون فکر می کردم سایت الموت من شاید پیامم را منتشر نکند ایمیل خود را هم ارسال نکردم ولیکن حالا ایمیل خود را نیز ارسال میکنم تا بیشتر با شما دوستان اندیشمند در ارتباط باشم
مدتضوی الحسینی :
بادرود وسلام از اقلیم چهارم و تلاش های بی دریغ دستاندرکاران ان بسیارمی توان گفت.اما وقت ان رسیده آستین همت بالا بزنیم و همراهی کنیم. نویسندگان بایدبنویسند تا قلمشان زنده و پایدارباشد.ماکه نمی نویسیم چه باید بکنیم؟؟؟؟ همه تلاشگران این عرصه را ارج مینهیم ومدیون زحماتشان هستیم. دستشان را می بوسیم و خسته نباشید می گوییم اما سهم دیگران دراین عرصه چیست؟؟؟سهم نن و تو همولایتی عزیز. ... عزیزانز که همت گماشتند و این مجله را شروع کردند به هرنام و نشانی که هستند خانم یا اقا الموتی یا عاشق الموت هرچه که هستند مایه افتخارند جز این نمی توان گفت!از سردبزر و معاون و.... تا هرکه در این نشریه تلاش کرده
پیام مدیریت سایت :
* لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید. * از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید. * لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد. * در غیر این صورت، «الموت من» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
حمید محمدی :
سلام جناب طاهری. در خواست: 2عدد شماره1 نشریه 4عدد شماره2 نشریه با تشکر فراوان
الف- مرتضوی الحسینی :
با سلام وعرض خسته نباشی به کلیه اهل قلمان و دست اندر کاران نشریه اقلیم چهارم زحمات وتلاش یکایک شما عزیزان قابل تقدیر وستایش است زیرا چاپ ونشر یک نشریه کار اسانی نیست زیرا چند علم وهنر لازم است باهم ترکیب شوند تا یک نشریه متو لد شود تا دانش ومعلومات کافی نداشته باشی جرات واعتماد به نفس در وجود شما ایجاد نمی گردد تاقلم را به روی کاغذ به حرکت در اوری پس چاپ وتکثیر یک نشریه یعنی اموزش ترویج علم و دانش تبلیغات واظلاع رسانی بصورت عام وشناسایی معرفی خطه الموت به نسل جوان بصورت خاص در زمانی که همه روز به روز این منطقه را ترک می کنندچراغ های بیشتری خاموش زمین های زیادی بایر می شوند شما در صدد احیا فرهنگ و اداب وسنن و ایجاد دوستی وصمیمیت از ظریق نشریه می باشید قابل ستایش است البته من هنوز موفق به مظالعه جلد دوم نشده ام ودر حین دانلود ان می باشم وچند پیشنهاد برای بیشتر شدن ظرفداران نشریه دارم 1-افراد با سواد ودانشگاهی روستاها ی مقیم شهرها را شناسایی کنید واز انها برای عضویت خرید وچاپ نشریه مکاتبه کنید 2-مبلغی حتی معادل 5تا 10هزار تومان از هر نفر دریافت نمایید 3-مدت چاپ نشریه از چهار ماه به یک ماه تبدیل گردد 4- به مطالب روزجوانان بیشتر توجه شود 5-به مطالب ارسالی افراد اطلاع رسانی تکریم ودر نهایت در صورت امکان چاپ شود
حسین محمدی کلایه :
با عرض سلام و خسته نباشید از زحمات گروه نشریه اقلیم چهارم . شما عزیزان به اعتقاد بنده کمتر به گویش الموتی پرداخته اید همانطور که می دانید آنچه باعث ماندگاری و اعتلای فرهنگ و آداب و سنن یک قومیتی یا ملتی می شود حفظ زیان آن میباشد که متاسفانه کمتر بدان پرداخته اید بنده حاضرم در این زمینه مخصوصا شعر و نثر ادبی کمک کنم برای نمونه .خاک پاک الموته مشتایرم خوش دنم /اگه قابل بدونن به دست و پاشون کنم / قسطین لاری رجی سر استنهم داد زنم / این زبون ناب الموته همره یاد دنم / من نه اردواردبرانم که تره شرح کونم / من نه عزیز و نگارم که تره سطر کونم / قصه عاشقیه قصه نای الموت/ عشق من به مردونه نه خدای الموت/ عشق من ای عشق من من زنده ام به نام ته / زنده باشی الموت زندگی به کام ته /و......... حسین محمدی کارشناس ارشد ادبیات فارسی
حسین محمدی کلایه :
با سلام
بهروز جمشيدي :
لطفا اطلاعات كتاب فرهنگ لغت الموت را در سايت قرار دهيد. با سپاس
مصطفی زارعی :
سلام اميدوارم نام الموت والموتيهاي عزيز بيش از پيش در ايران سرفراز وعزيز شنيده وبرده شود به اميد روزهاي شاد ومسرور براي تمامي هموطنان عزيز علي الخصوص الموتيهاي اصيل
مرتضی حدادی :
باعث افتخاره جمع الموتي ها مجله ای بدین خوبی رو انتشار میدن. و این مجله به منبع خوبی برای الموتي ها شده
الموتی :
با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما فعالان فرهنگی الموت باعث خوشحالی است که در این سایت می توانیم شاهد همه گونه فعالیت های الموتیان باشیم. لطفا بفرمایید چگونه م یتوان به این نشریه دسترسی داشت؟ با سپاس
سایت الموت من :
برای دریافت نشریه اقلیم چهارم قزوین به نشانی قزوین، محمدیه، منطقه3، بالاتر از چهار راه معلم، روبروی اتش نشانی، دکه روزنامه فروشی، آقای محمدی مراجعه فرمایید. برای اطلاع بیشتر با 09126052106معصومه وهابی تماس بگیرید.
از طریق فرم زیر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما ارسال نمائید.
ساعت و تاریخ : 13:58- 1398/6/1
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :
 
آیا شما با حذف کلمات شرقی و غربی ازکلمه الموت شرقی و الموت غربی موافق هستید؟

نام کاربری :

کلمه عبور :

:: عضویت در باشگاه هواداران


مشاهده تصاوير ارسالي کاربران(گالري تصاوير)

ضرب المثل هاي الموتي

روستاهاي الموت

گويشهاي الموتي

ارسال نظرات

 
       

:: برگ نخست      :: درباره الموت      :: اخبار  الموت      :: وب گردی     :: گردشگری      :: ارتباط با ما

     

تمامــی حقـــوق این وب سایــت متعلــق اســت بــه سایت الموت من و برای این گروه محفوظ است


طراحی سایت توسط پارس فناوران